Grzyby marynowane

Grzyby marynowane

Młode grzyby, dopóki jeszcze są białe wewnątrz, opłókać dobrze, ułożyć w rondel lub lepiej w duży gliniany tygiel, przesypać krajaną w plasterki cebulą i dusić z początku pod pokrywką,

później bez pokrywy, dopóki się prawie zupełnie sos nie wygotuje, często ostrożnie mieszać, żeby się nie przypaliły. Gdy się już sos wygotuje dostatecznie, wybrać same grzyby, niech na półmisku cokolwiek przestygną; poukładać w słój i zalać octem przegotowanym i ostudzonym; kto lubi, może w ocet włożyć korzeni, nie wiele jednak.— Ocet powinien być nad grzybami; pęcherzem obwiązać i w suchem bardzo miejscu trzymać.
Do grzybów trzeba dobrego octu i starannego przechowania, gdyż takowe daleko łatwiej zepsuciu podlegają niż rydze. Gdy pleśnieją, wybrać, wypłókać w przegotowanym occie zimnym i nalać świeżym przegotowanym.

Drugim sposobem można jeszcze marynować grzyby, którego zwykle używają kucharze.
Opłókawszy grzyby, wstawić w rondlu wody, mocno ją osoliwszy; gdy się już ma gotować, wrzucić grzyby, odgotować kilka razy, odcedzić z wody, ułożyć w słój i zalać zimnym octem, przegotowanym z małą ilością korzeni. Tak samo robią się i rydze, nie są jednak tak smaczne.

UWAGA:

Pisownia oryginalna!
0.0/5 ocena (0 głosów)

PRZEPIS POCHODZI Z:

Jedyne praktyczne przepisy
facebook    mme   facebook   twitter
             
 Fanpage    Messenger   Grupa handlowa   Twitter

logo 200