Trufle w konserwie

Trufle w konserwie

Trufli u nas najwięcej znajdują na Podolu. Oczyścić trufle szczotką z ziemi, ugotować tęgi smak z włoszczyzny, wrzucić trufle i gotować na dobrym ogniu, póki w pół miękkie nie będą.

Wtedy smak przecedzić, na szklankę smaku wziąść szklankę madery lub wina czerwonego dobrego, nie można z gatunków lichszych, ułożyć trufle w blaszane przygotowane puszki, zalać smakiem z winem w każdą puszkę wrzucić mały kawałek imbiru suchego, puszki kazać zalutować blacharzowi. Zalutowane poustawiać w kotle lub szerokim rondlu, zalać zimną, wodą, i zagotować „au bain marie", to jest: gdy się woda z 10 minut gotuje, odstawić ją, a gdy wystygnie powyjmować puszki i zachować w piwnicy, raz na tydzień przewracając puszki do góry dnem.

Podając na stół jak świeże, rozgrzać puszkę w gorącej wodzie, odlutować, zlać smak, a gorącą puszkę owinąć w serwetę, podając do trufli młode masło i sól.
Używając do sosów krajać w plasterki i używać smaku.

Sposób 2. Po oczyszczeniu zupełnem trufli szczotką ostrą z ziemi i wszelkich nieczystości -—nie obierając je ułożyć w kompotjery, na spód nalać kieliszek czerwonego wina, wrzucić jeden ząbek czosnku, co jest konieczne, bo inaczej nie będą miały aromatu; resztę dolać kseresem lub maderą krymską, które to wino o wiele taniej kosztuje; zawiązać pęcherzem, wstawić w kociołek z zimną wodą i gotować od zagotowania wody całą godzinę.
Biorąc do użytku odmoczywszy pęcherz, wyjąć trufle, obrać je z cienkiej powłoki, pokrajać w paski i gotować w bulionie lub rosole.
Sposób ten jest mniej ambarasowny ale nie do podania jak świeże.

UWAGA:

Pisownia oryginalna!
0.0/5 ocena (0 głosów)

Wskazówki

"au bain marie" (fr) - w kąpieli wodnej

PRZEPIS POCHODZI Z:

Jedyne praktyczne przepisy
facebook    mme   facebook   twitter
             
 Fanpage    Messenger   Grupa handlowa   Twitter

logo 200